lekkikoszyk.pl

Blog ecommerce

marketing
Biznes

Tania i skuteczna reklama

Na skuteczny marketing firmy pragnące poprawić rozpoznawalność marki gotowe są wydać znaczne kwoty. W wielkim biznesie takie nakłady finansowe są konieczne, by utrzymać się na rynku.

Poprawianie rozpoznawalności

Nawet giganci korzystają jednak z tańszych sposobów poprawiania rozpoznawalności marki, jak różne reklamowe gadżety, np. długopisy z nadrukiem. Nie są one wyrzucane tak szybko, jak kolorowe ulotki, nie uciekają z pamięci jak widziany przy drodze billboard. Ładny długopis z nadrukiem może być w użyciu długo, a każde jego użycie to poprawa rozpoznawalności marki. Tak właśnie wygląda skuteczny marketing i jak widać, wcale nie musi być on drogi.

Nie tylko gadżety reklamowe

Oczywiście nie powinniśmy ograniczać się do samych gadżetów reklamowych, gdyż na dłuższą metę dobrej renomy sobie na tym nie zbudujemy, jednak warto rozważyć tą opcję (gadżety reklamowe, długopisy z nadrukiem) jako uzupełnienie. Jeśli poprowadzimy kampanię reklamową wielotorowo, z wykorzystaniem różnych środków, również tych tanich, możemy powiedzieć, że to właśnie jest skuteczny marketing.