Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Naprawa maski samochodowej

23 lipca 2023 Naprawa maski samochodowej


Maska w samochodzie osobowym jest jednym z najważniejszych elementów karoserii. Co więcej, w przypadku wielu marek, takich jak Volvo czy Aston Martin, maska jest wręcz ich elementem rozpoznawczym. Dlatego uszkodzenie tego elementu nadwozia tak mocno wpływa na ogólny wygląd samochodu i jest awarią, którą każdy właściciel samochodu chce usunąć maksymalnie szybko. Dla osób, które mierzą się z takim właśnie problemem przygotowaliśmy ten krótki artykuł. Opiszemy w nim co zrobić, kiedy maska samochodu się uszkodzi.

Naprawa

Jak zapewne doskonale wiesz, maska w samochodzie osobowym jest jednym z elementów karoserii, który jest mocno narażony na uszkodzenie w przypadku niemal każdej stłuczki czy tym bardziej wypadku. Jej umieszczenie na samym przodzie maszyny sprawia, że zarówno uderzenia człołowe jak i boczne mogą doprowadzić do jej uszkodzenia. Na szczęście naprawa, czy wręcz wymiana tej części nie należy do najtrudniejszych.

W przypadku zarysowań czy lekkich otarć najczęściej wystarczy wyczyścić dokładnie uszkodzone miejsce i pokryć je warstwą nowego lakieru. Wtedy, to właśnie lakier, a konkretnie jego kolor, jest kluczowy. Należy dobrać dokładnie identyczny kolor, bo nawet minimalna różnica będzie widoczna i sprawi, że naprawa przestanie mieć sens.

Jeśli jednak uszkodzenie jest bardziej poważne, to konieczne może okazać się prostowanie maski i szpachlowanie nierówności. Na szczęście maski są zwykle na tyle nieskomplikowanymi elementami, że doprowadzenie ich do stanu przed uszkodzeniem dla doświadczonego blacharza nie powinno być problemem.

Może się jednak zdarzyć, że uszkodzenie będzie na tyle poważne, że koszt naprawy zbliży się mocno do ceny nowej maski. Szczególnie jeśli ta dostępna jest w sklepie internetowym. W takiej sytuacji może okazać się, że kupno nowej maski będzie bardziej opłacalne, szczególnie jeśli pod uwagę weźmiemy wartość samochodu jako całość z naprawianą, a z nową maską.

 

Redakcja lekkikoszyk.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie finanse, biznes, ciekawostki oraz praktyczne porady łączą się, by dostarczyć Ci niezbędnej wiedzy i inspiracji do osiągnięcia sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza dotycząca finansów, strategii biznesowych oraz ciekawostek ekonomicznych łączy się z artykułami o codziennych wyzwaniach prowadzenia własnej działalności.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Sprzątanie placówek medycznych w świetle obowiązujących przepisów
Żarówki LED kontra tradycyjne
Zalety leasingu samochodu dostawczego

Jesteś zainteresowany reklamą?

Zalety leasingu samochodu dostawczego