lekkikoszyk.pl

Blog ecommerce

Woda dla pracowników
Poradnik

Woda dla pracowników – obowiązki pracodawcy

Gdy mamy firmę, w której pracują ludzie, to musimy im zapewnić dostęp do wody pitnej, jest to obowiązek każdego pracodawcy. Warto także pamiętać, że woda pitna musi być dostępna o każdej porze roku, a nie tylko w upalne lato.

W jaki sposób można udostępniać taką wodę w firmie?

Najprostszym sposobem, by każdy z pracowników mógł skorzystać z wody pitnej, jest postawienie baniaków z wodą w korytarzu i w pokojach – oczywiście jeśli jest to firma, w której są biura. Dzięki temu pracownik nie będzie musiał tracić dużo czasu, by uzupełnić zapasy wody. Taka woda do biura powinna być dostępna zarówno ciepła, jak i zimna. Można sobie pozwolić także na to, by woda była w różnych baniakach gazowana lub nie, jednak wszystko zależy od naszych finansów oraz miejsca, które posiadamy w swojej firmie. Warto też dodać, że dzięki takiej wodzie pracownicy mogą sobie zrobić w pracy aromatyczną kawę, czy herbatę, co jest szczególnie ważne w zimę. Niezależnie od tego, czy jest to woda z gazem, czy też nie, musi być ona sprowadzona z bezpiecznych źródeł.

Skąd dostarczać wodę do biura?

Gdy chcemy mieć pewność, że woda, którą będziemy mieć w biurze, jest bezpieczna, to warto skorzystać z firm takich jak Aqaumo – sprawdzonego i najlepszego dystrybutora wody pitnej do firm. Co ważne, pracownicy Aquamo przywiozą osobiście do naszego biura dystrybutory z wodą i na bieżąco będzie ona w nich uzupełniania lub wymieniania. Dzięki temu zyskasz jako pracodawca aż do 75% oszczędności, gdyż nie musisz kupować po kilka sztuk butelki dla każdego pracownika, tylko wszyscy będą korzystać z dystrybutorów. Warto też dodać, że gdy decydujesz się na to, aby Aquamo rozprowadzało po Twoim biurze wodę, to dodatkowo nie będziesz musiał się martwić żadnymi terminami zwrotów, ponieważ dystrybutorzy wody będą o tym pamiętać. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie szczególnie dla dużych przedsiębiorstw, które zatrudniają wielu pracowników. Oczywiście mniejsze firmy także mogą mieć tę wygodę.

Jak wyglądają takie dystrybutory wody?

Dystrybutory wody najczęściej kojarzą się nam z wielkimi baniakami, które zajmują wiele miejsca. Obecnie jednak woda do firmy dostarczana jest w estetycznych dystrybutorach, które mogą zrobić wrażenie zarówno na pracownikach, gościach, jak i nawet kontrahentach. Dzięki temu zadbamy nie tylko o to, by był cały czas dostęp świeżej wody, ale także o stronę wizualną firmy. Dystrybutory mogą być duże oraz małe, które sprawdzą się w ograniczonej przestrzeni. Są także dostępne w różnych kolorach.

Woda do picia w biurze to podstawa, którą musi zapewnić każdy pracodawca. Powinien mieć na uwadze też to, żeby woda była brana tylko ze sprawdzonych źródeł i dostarczana przez cały rok regularnie.