lekkikoszyk.pl

Blog ecommerce

kartony do wysyłki za pobraniem
Biznes Poradniki

Jak wysłać coś za pobraniem?

Wysyłka za pobraniem to usługa oferowana przez firmy kurierskie, polega ona na dostarczeniu do odbiorcy danego towaru, a następnie pobraniu od niego ustalonej wcześniej kwoty pieniędzy. Obecnie, owa forma zyskuje na ogromnej popularności wśród konsumentów. Spowodowane jest to wzrastającym na znaczeniu zakupom internetowym a co za tym idzie – niepewności klientów co do wiarygodności danego źródła.
Sposób dostarczania paczki za pobraniem jest niezwykle prosty. Kurier, po uprzednim uprzedzeniu klienta przyjeżdża pod wskazany adres i przekazuje w jego ręce zamawiany towar. Natomiast, po stronie klienta leży jedynie obowiązek uregulowania płatności. Należy mieć przygotowaną określoną wcześniej, dokładną sumę pieniędzy. Coraz częściej firmy kurierskie umożliwiają także uregulowanie płatności za pomocą karty płatniczej, posiadając przy sobie terminal.

Przesyłka pobraniowa – korzyści

Bezpieczeństwo

To słowo kluczowe podczas dokonywania transakcji internetowych. W obecnych czasach coraz częściej nie czujemy się bezpiecznie, słysząc o coraz to nowszych sposobach działania oszustów. Dlatego też, niezwykle ważne jest aby podczas zakupów internetowych dokonywać przemyślanych decyzji, w oparciu o doświadczenia i opinie innych klientów. Decydując się na formę wysyłki za pobraniem zarówno nadawca jak i odbiorca mogą czuć się w pełni bezpiecznie.

Nadawca – ma gwarancję, iż klient nie otrzyma przesyłki bez wcześniejszego uregulowania zapłaty.

Natomiast odbiorca – ma pewność, iż zamawiany towar trafi w jego ręce, zapłaci za niego bezpośrednio przy odbiorze, dzięki czemu nie ma tutaj możliwości nieotrzymania zamawianego towaru.

Komfort

Cały proces odbywa się za pośrednictwem drogi elektronicznej, osoby nieposługujące się kartą płatniczą mają wreszcie możliwość zamówienia danego towaru. Wiele firm oferuje płatność za pobraniem za pośrednictwem zarówno gotówki jak i terminala płatniczego, dzięki czemu transakcja staje się jeszcze prostsza a tym samym – bardziej higieniczna.

Szybki zwrot

Dzięki rozwijającej się branży płatności za pobraniem coraz większa ilość firm kurierskich oferuje ekspresowe zwroty, już w przeciągu 24 godzin od otrzymania zamówienia.

Wiarygodność

Poprzez rozpowszechnienie owej formy płatności, sklepy umożliwiające płatność za pobraniem stają się zdecydowanie wiarygodniejsze w oczach potencjalnych klientów. Często, osoby te zwracają jedynie uwagę czy ta forma zapłaty jest dostępna w ofercie danego sklepu – a jeśli tak, wybierają standardowy przelew. Tym samym upewniają się jedynie w kwestii wiarygodności sklepu.

Dostępność

To także niezwykle ważna kwestia w obecnych czasach. Firmy oferujące przesyłkę pobraniową oferują możliwość zamówienia jej przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Przesyłka pobraniowa a paczki zagraniczne

To jedyny minus wśród możliwości wysyłki za pobraniem. Niestety, jest ona możliwa jedynie przez sklepy Polskie na terenie naszego kraju. Firma kurierska nie oferuje możliwości realizacji przesyłek za pobraniem poza granicami Rzeczypospolitej Polski.