lekkikoszyk.pl

Blog ecommerce

Obrączka białe złoto czy tradycyjne żółte?
Poradniki

Obrączka białe złoto czy tradycyjne żółte?

Obrączki są symbolem nieskończonej miłości i nieodłącznym elementem uroczystości zaślubin. Dla wielu przyszłych małżonków wybór tej biżuterii jest bardzo wyjątkowym czasem. Trzeba dokładnie przemyśleć, które obrączki będą najlepiej się prezentować i co wygrawerować na wewnętrznej części. Obrączki noszone są przez całe życie, a więc nie może to być zakup robiony na szybko.

Obrączka białe złoto

W sklepach z biżuterią można znaleźć bardzo dużą ofertę pierścionków zaręczynowych i obrączek wykonanych z białego złota. Taki materiał staje się coraz popularniejszy i jest wybierany przez wiele par młodych. Białe złoto przypomina srebro, a więc jest delikatniejsze niż obrączki z żółtego złota i nie rzuca się tak w oczy. Szczególnie panowie cenią sobie takie rozwiązanie, gdyż na ogół nie noszą biżuterii, a obrączka białe złoto nie jest tak bardzo widoczna. Obrączki można znaleźć w wielu ciekawych wzorach i modelach, dzięki czemu wybór jest naprawdę duży. Producenci biżuterii oferują różnorodne wzornictwo, co sprawia, że można kupić obrączki osadzane szlachetnymi kamieniami, ze wzorkami czy wycięciami.

Więcej informacji i możliwość zakupu online: https://luva.pl/obraczki-z-bialego-zlota

Tradycyjne obrączki z żółtego złota

Białe złoto jest od paru lat bardzo popularne, nie oznacza to jednak, że żółte złoto całkowicie odchodzi w niepamięć. Można powiedzieć, że obrączki białe i złote sprzedawane są w podobnych proporcjach. Tradycyjne obrączki z żółtego złota wyglądają bardzo elegancko i rzucają się od razu w oczy. Trudno nie zauważyć, że ktoś jest już po ślubie. Jak w przypadku obrączek z białego złota także w tym wypadku można znaleźć szeroką ofertę obrączek z kamieniami szlachetnymi, zdobieniami, w płaskiej czy półokrągłej odsłonie.

Czym kierować się podczas wyboru obrączek?

Obrączki ślubne z założenia kupowane są na całe życie, a więc nie warto oszczędzać. Bardzo ważne jest to, aby były one wygodne. Muszą także wpisać się w gusta małżonków. Przecież będą noszone na palcu na co dzień, a warto patrzeć na coś, co pięknie wygląda. Należy przede wszystkim zdecydować się, czy mają to być obrączki z białego, czy z żółtego złota. Następnie należy wybrać kształt i model. Dobrze jest także dokładnie przemyśleć, co ma być wygrawerowane na wewnętrznej stronie obrączki. Może to być data ślubu lub sentencja, która przyświeca małżonkom. Można także zrezygnować z napisu, choć nie jest to często praktykowane. Nie warto kupować obrączek, które wykonane są ze słabej jakości metalu. Złoto jest trwałe i wytrzymałe, a do tego nie takie drogie.

Ile kosztują obrączki ślubne?

Dobrej jakości biżuteria nie jest tania, jednak warto w nią zainwestować, aby długo cieszyć się dobrą jakością i nienagannym wyglądem. Obrączki ślubne wykonane z białego czy żółtego złota można kupić już w granicach 2000 złotych. Cena zależna jest od paru czynników. Przede wszystkim ważna jest wielkość. Jedne osoby wybierają cienkie obrączki, a inne szeroki i grube. Dodatkowe kamienie szlachetne oczywiście podwyższają wartość. Wybierając się do markowego jubilera, można także liczyć się z wyższymi kwotami. Na pewno nie warto oszczędzać, gdyż jest to zakup na całe życie.