lekkikoszyk.pl

Blog ecommerce

Nadruk na pudełkach
Poradnik

Nadruk na pudełkach z logo firmy jako nośnik reklamy

Tworzenie oraz rozwijanie spójnej strategii marki może wpływać znacząco na trwałość biznesu wzmacniając myślenie o produkcie końcowym poprzez jego pozytywny odbiór. Pudełko z logotypem zwiększy sprzedaż oraz lojalność klientów, co ma odbicie w poprawie ogólnej rentowności. Inwestowanie w nadruk na pudełkach daje wsparcie dla procesów marketingowych i brandingowych.

Budowanie marki, dzięki nadrukom na pudełka kartonowe ma następujące zalety:

• zwiększa rozpoznawalność Twojej marki na rynku,
• niewielka kwota, która wymaga nakładów inwestycyjnych w nadruk na pudełka kartonowe, zwróci się z nawiązką w postaci lepszej widoczności w środowisku B2B oraz B2C (rynku biznesowym oraz konsumenckim),
• lepsze zarządzanie produktami i ich zapasami dzięki wyraźnym opisom zawartości na pudełkach wysyłkowych.

Jaki wpływ mają opakowania na konsumentów?

Atrakcyjność wizualna jest kluczowym czynnikiem w procesie dokonywania wyboru spośród konkurencyjnych produktów; przy braku znaczących różnic w kosztach, konsumenci są bardziej skłonni do oceniania produktów na podstawie atrakcyjności ich opakowań. Kartony z logo, nie tylko przyciągają uwagę, budują wizerunek firmy, lecz również wpływają na wyższą sprzedaż.

Projektowanie dochodowej przyszłości

Logo jest jednym z najważniejszych elementów strategii marketingowej. Logo firmowe powinno reprezentować mocne strony Twoich produktów oraz usług. Nadruki na pudełka, pozwolą zmaksymalizować efekt wizualny i pomóc Ci w pełni wykorzystać to cenne narzędzie marketingowe. Wybierz prosty projekt, który może być łatwo zidentyfikowany i zapamiętany przez Twoich potencjalnych klientów, którzy oczekują znaku wizualnego. Natomiast Ty, będziesz cieszyć się dodatkową widocznością wśród konkurencji.

Pudełka kartonowe są atrakcyjne jako artykuły promocyjne dla firm z różnych branż, ponieważ oferują powierzchnie do zadruku. Jako przedmiot promocyjny, każdy karton z logo tworzy bezpośredni związek z marką. Wręczając indywidualne opakowanie kartonowe wraz z prezentem, wyrażasz uznanie dla odbiorcy, nie tracąc przy tym swojego przekazu reklamowego. Atrakcyjny karton z nadrukiem reklamowym ma wpływ na decyzję klienta o zakupie.

Pudełka kartonowe jako towar promocyjny firmy

Większość firm prezentuje swoje produkty klientom w kartonach z nadrukiem reklamowym. Przykładowo producenci żywności oraz winiarnie korzystają z nadruków wykonanych na kartonach, dzięki czemu atrakcyjniejszy sposób prezentują swoje towary. Również, fast foody, bary, pizzerie z powodzeniem korzystają z kartonów z logo jako nośniki reklamowe przy rozdawaniu jedzenia.