lekkikoszyk.pl

Blog ecommerce

Kiedy warto wziąć dostawczaka na leasing
Poradnik

Kiedy warto wziąć dostawczaka na leasing ?

Samochody firmowe pełnią funkcję reprezentacyjną w przedsiębiorstwie i są elementem, dzięki którym obowiązki wykonywane są sprawnie i w komfortowych warunkach. Inaczej sytuacja wygląda z samochodami dostawczymi, które są niezbędnym narzędziem pracy. Przedsiębiorcy, którzy chcą powiększyć swoją flotę pojazdów o auto dostawcze powinni zapoznać się z możliwościami finansowania. Firma MAN Financial Services oferuje różnorodne opcje finansowania zakupu auta dostawczego do firmy. Warto wiedzieć, że oprócz zakupu za gotówkę, wynajęcia auta lub wzięcia kredytu na jego zakup, przedsiębiorca może sfinansować pojazd za pomocą leasingu samochodu dostawczego.

Leasing auta dostawczego  – dla kogo opłacalny?

     Samochód dostawczy to auto służące do przewożenia ładunków, którego całkowita masa nie przekracza 3,5 tony. Leasing auta dostawczego jest szczególnie opłacany w przypadku przedsiębiorstw, które zajmują się usługami remontowymi, budowlanymi, czy handlem artykułami spożywczymi. Auto dostawcze ułatwia i przyspiesza realizację powierzonych pracownikowi zadań.

Procedura finansowania samochodu dostawczego w leasing nie jest trudnym zadaniem. Wszelkie formalności załatwiane są przez leasingodawcę. Klient musi natomiast wybrać, na jaki leasing się decyduje. 

Leasing samochodu dostawczego to do wyboru dwie opcje:

• leasing operacyjny – auto nie wchodzi w skład majątku leasingobiorcy, a miesięczne koszty leasingu mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodu. Leasingobiorca nie musi dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Po zakończeniu umowy istnieje możliwość wykupienia auta, lecz nie jest to konieczność,

• leasing finansowy –  auto dostawcze wchodzi w skład majątku leasingobiorcy i spoczywa na nim obowiązek dokonywania odpisów amortyzacyjnych. Część odsetkową raty leasingu należy przyjąć jako koszty uzyskania przychodu. Po zapłacie ostatniej raty leasingobiorca staje się automatycznie właścicielem auta dostawczego.

Leasing jako korzystna forma finansowania

     Leasing auta dostawczego jest popularną opcją finansowania, gdyż płatność może zostać rozłożona na raty i można wrzucić ją w koszty przychodu. Oprócz tego leasing jest korzystną formą finansowania, gdyż:

• raty lub części odsetkowe można wrzucić i koszty, a samo auto dostawcze generuje przychody, gdy jest narzędziem pracy,

• koszty eksploatacyjny, takie jak paliwo, koszty autostrad, czy opony można w 100% wrzucić w koszty, gdyż auta dostawcze służą do celów firmowych,

• leasing nie wpływa na zmniejszenie zdolności kredytowej,

• procedura leasingowa jest prosta i szybka, wręcz bezproblemowa w porównaniu z skomplikowanymi formalnościami bankowymi,

• auto dostawcze może zostać wykupione.

     Firma MAN FS oferuje różne opcje finansowania, w tym leasing samochodu dostawczego. Pracownicy tej firmy zdają sobie sprawę, jak potrzebnym narzędziem do pracy jest auto dostawcze i proponują bardzo korzystne warunki leasingowe. To od właściciela firmy zależy, jaki leasing wybierze: finansowy czy operacyjny. MAN FS oferuje profesjonalne doradztwo i pomoc w wyborze najbardziej optymalnej ścieżki finansowania nowego auta do Twojej firmy.