lekkikoszyk.pl

Blog ecommerce

Jak wysłać meble kurierem
Poradniki

Jak wysłać meble kurierem?

W dzisiejszych czasach za pomocą kuriera możemy przewieźć praktycznie wszystko, co jest tylko możliwe i nie jest niezgodne z prawem, czy przepisami danego kraju lub przewoźnika. Poza tradycyjnymi paczkami, jakie wysyłamy, na co dzień zdarza się, że trafią się do wysyłki paczki gabarytowe, a w nich jakiś sprzęt, części do samochodu czy różnego rodzaju palety. Dzięki temu, że metoda ta jest bardzo popularna i wygodna to zainteresowały się nią serwisy z różnego rodzajem aukcji. Przez to też handel z drugiej ręki przeżywa pewien renesans, gdyż handel nie dotyczy tylko i wyłącznie ubrań czy elektroniki, ale także mebli. Niektórzy mogą się zastanawiać jak wysłać meble kurierem, gdyż są to naprawdę duże paczki. W poniższym artykule spróbuje odpowiedzieć na to pytania, a jeśli jesteś ciekaw, innych rzeczy związanych z tym, co może kurier to zapraszamy na blog.kartony24.eu, gdzie znajdą państwo wiele ciekawych informacji z tej dziedziny.

Wysyłka mebli za pomocą kuriera

Tak naprawdę nieważne co sprzedajemy, jeśli chodzi o meble, ważne, by wiedzieć, jak dobrze je zapakować, tak by ich nie zniszczyć. Jedną z najważniejszych rzeczy, jaką musimy zrobić na sam początek to znaleźć odpowiedniego kuriera, który będzie miał w swojej ofercie daną usługę. Dodatkowo firma przewozowa musi wiedzieć jak wysłać meble kurierem, tak by ich nie zniszczyć ani nie narazić na szkody. Dla ułatwienia możemy meble rozłożyć i wysłać w częściach, aby ktoś miał je do samodzielnego montażu. Jest to łatwiejsze rozwiązanie dla nas oraz dla przewoźnika.

Przygotowanie mebli do wysyłki

Gdy wybierzemy już odpowiedniego kuriera, ostatnim krokiem jest zabezpieczenie i przygotowanie mebli do ich wysyłki. Musi być to zrobione tak, by w czasie przejazdu z naszą paczką nic się nie stało. Naszym obowiązkiem jest umieścić towar na palecie, jeśli meble są złożone, warto je dodatkowo zabezpieczyć, kilkoma warstwami folii tak by każdy róg był odpowiednio zabezpieczony. Można także wykorzystać do tego styropian oraz karton, ponieważ jak wiadomo im więcej zabezpieczeń tym lepiej. Następnie zamawiamy kuriera, aby przyjechał po nasze meble. Jeśli będzie to duża paczka, kurier przyjedzie specjalnym samochodem z podnośnikiem, windą, lub wózkiem paletowym i w wiezie je do swojego samochodu. Jeśli natomiast chodzi o samą wycenę, należy skonsultować się z danymi firmami i porównać ceny, po to, by móc wybrać najkorzystniejszą. Jeśli chcesz poznać więcej ciekawych informacji na temat przewozu paczek, zajrzyj koniecznie na blog.kartony24.eu.