lekkikoszyk.pl

Blog ecommerce

Jak kupować pontony tanio?
Poradniki

Jak kupować pontony tanio?

Ładna pogoda sprzyja odpoczynkowi nad wodą. Dużą popularnością cieszą się w ostatnim czasie pontony, na których można spędzić świetnie czas. Przydadzą się rodzicom z dziećmi, a także wędkarzom. Jak wybrać ponton? Na co zwrócić uwagę?

Jak kupować pontony tanio?

Pontony tanio – ich rodzajów, bez względu na cenę, jest kilka. W przypadku tego sprzętu pływającego zasadniczo można liczyć na trzy kategorie. W pierwszej z nich znajdują się pontony rekreacyjne, a w drugim wypadku pontony wędkarskie. W sklepach można spotkać się również z pontonami specjalistycznymi przeznaczonymi dla nurków czy łodzi. Każdy z nich ma nieco inną charakterystykę i wyprodukowany jest z różnych materiałów. Najczęściej do pontonów rekreacyjnych wykorzystuje się PVC. Na podłodze w takich modelach można znaleźć matę pneumatyczną. Coraz częściej można znaleźć także pontony lekkie „super light”. Jeśli chodzi o pontony wędkarskie, to w nich zastosowana jest najczęściej twarda podłoga z panelowym podkładem. Oczywiście jest także dodatkowe wyposażenie. Na pewno w przypadku pontonu rekreacyjnego nie trzeba wydawać dużych pieniędzy. Można postawić na tańszy model, który z powodzeniem wystarczy podczas urlopu dla całej rodziny.

Jak wybrać tani ponton rekreacyjny?

Pontony rekreacyjne, jak sama nazwa wskazuje, przydają się do odprężenia i relaksu. Nie oznacza to wcale, że są one wykonane z kiepskiej jakości materiałów. Najczęściej jest to PVC, który z powodzeniem sprawdza się w takiej roli. W niektórych pontonach można znaleźć wzmocnienia, dzięki którym ponton jest bardziej wytrzymały i charakteryzuje się większą wypornością. Taki rodzaj sprawdzi się w przypadku nieco bardziej wymagających osób, które będą pływać na przykład po wodach z gałęziami. Wybierając ponton, należy zwrócić uwagę na jego wytrzymałość. Jest to parametr uzależniony od gramatury. Najlepiej zdecydować się na model o gramaturze około 1000 g/m2. Warto jest zwrócić uwagę na konstrukcję. W pontonie na pewno przydadzą się rączki, które ułatwią przenoszenie pontonu. Dobrze by było, jeśli w pontonie zamontowana byłaby listwa odbojowa. Chroni ona sprzęt przez mechanicznymi uszkodzeniami. Nie bez znaczenia jest także podłoga. W wielu modelach zastosowano podłogę typu AIR, która jest wytrzymała i nie zwiększa wagi całego pontonu. Dzięki takiemu rozwiązaniu ponton może być w chwilę złożony i rozłożony, co jest bardzo wygodne i przydatne dla osób często podróżujących.

Tanie pontony wędkarskie

Ponton wędkarski różni się konstrukcją od rekreacyjnego modelu, gdyż musi posiadać odpowiednie wyposażenie. Wędkarze łowią ryby na różnych zbiornikach wodnych, a więc cała konstrukcja musi być do tego przystosowana. Pontony wędkarskie są dodatkowo wzmacniane. Może to być materiał PVC z siatką poliestrową. Należy także zwrócić uwagę, jaki silnik do danego modelu można dołączyć. W tym wypadku parametrem decydującym jest ciśnienie robocze. Najlepiej, jeśli będzie ono przekraczać 0,25 bara. Nie bez znaczenia jest kategoria żeglugi, która wskazuje, w jakich warunkach może być użytkowany dany model. Produkowane są one we wszystkich klasach, w tym również w klasie B oznaczającej klasę pełnomorską.