Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Jak uniknąć błędów przy projektowaniu dużego biura? – podpowiada nam ekspert z Katowic

25 września 2020

Projektowanie biura, niezależnie od tego jakiej jest ono wielkości to duże wyzwanie. Ekspert z salonu mebli biurowych w Katowicach radzi co zrobić, by uniknąć błędów, które mogą nas wiele kosztować. Jak stworzyć dużą, a zarazem komfortową przestrzeń biurową?

Nie oszczędzajmy na meblach biurowych

Kiedy projektujemy duże biuro przeznaczone dla wielu pracowników, jesteśmy zmuszeni do zakupu większej ilości mebli biurowych. Jako, że profesjonalne meble do biura takich marek jak NoNameOffice nie są najtańsze, może nas kusić, żeby na nich zaoszczędzić. Ekspert z salonu mebli biurowych w Katowicach przekonuje, że to najgorsze co możemy zrobić. Zakup kiepskiej jakości mebli to tak naprawdę dodatkowe wydatki. Meble kupione w supermarkecie są zazwyczaj źle wykonane, a do ich tworzenia używa się najtańszych surowców. Być może sprawdzą się one w domu, gdzie korzystamy z nich okazjonalnie, jednak musimy zdawać sobie sprawę, że w biurze będą one bardzo intensywnie eksploatowane. Przedsiębiorcy z Katowic wiedzą, że zakup mebli biurowych od renomowanych producentów w dłuższej perspektywie czasu pozwala zaoszczędzić. 

Przede wszystkim meble te są wykonane przez profesjonalistów, którzy znają się na swoim fachu. Produkuje się je z najwyższej jakości, trwałych materiałów, dlatego nawet po wielu miesiącach intensywnego korzystania z nich wyglądają jak nowe. Dodatkowo producenci chętnie oferują nam na nie wieloletnią gwarancję. Nawet jeżeli podczas użytkowania meble uległyby uszkodzeniu, zawsze możemy liczyć na ich wymianę lub naprawę (w przypadku tanich mebli jest to znacznie trudniejsze). Profesjonalne meble biurowe pozwalają na oszczędności również w kontekście zdrowia pracowników. Przedsiębiorcy z Katowic zauważają, że wysokiej jakości meble mają wpływ na komfort pracy i samopoczucie pracowników. Ich wielkim atutem jest też fakt, że są znakomitą wizytówką naszej firmy.

Specjalista z Katowic przypomina: pamiętajmy o oświetleniu

Jednym z typowych (a jednocześnie bardzo kosztownych) błędów, które może popełnić niedoświadczona osoba projektująca biuro jest niewłaściwa instalacja oświetlenia. Pamiętajmy, że oświetlenie powierzchni biurowych jest regulowane przepisami. Specjalista z salonu mebli biurowych w Katowicach przypomina, że minimalne natężenie oświetlenia wynosi: 500 lx (w przypadku pisania ręcznego, korzystania z klawiatury, czytania, czy przetwarzania danych. Takiego natężenia światła potrzebują stanowiska komputerowe, sale konferencyjne, czy pokoje, w których organizowane są spotkania). 300 lx to minimalne natężenie światła dla pracy recepcji, segregowania dokumentów, a także kopiowania. Minimalne natężenie 200 lx przeznaczone jest archiwów i magazynów.

Jeżeli nie wiemy nic o oświetleniu biura, zlecenie tego zadania zewnętrznej firmie (w Katowicach nie będziemy mieć problemu z jej znalezieniem) wydaje się najbardziej rozsądnym rozwiązaniem.

Pracownicy potrzebują ciszy i prywatności

Jeżeli projektujemy duże biuro w Katowicach, koniecznie pamiętajmy, że nie wystarczy wstawić do niego ładne i wygodne meble pracownicze (link), czy odpowiednio je oświetlić. Większość pracowników ocenia pracę w biurach typu open space jako mało komfortową. Największymi problemami są w tym przypadku zbyt duże natężenie hałasu i brak prywatności. Katowiccy przedsiębiorcy starają się więc stosować ekrany akustyczne, oddzielają biurka ściankami działowymi. W niektórych biurach wykorzystywane są tak zwane boxy do pracy.

Biuro powinno być nie tylko funkcjonalne, ale i efektowne

Ekspert z salonu mebli biurowych w Katowicach przekonuje, że biuro bezsprzecznie powinno być funkcjonalne i wygodne dla naszych pracowników. Kiedy uda się nam spełnić te warunki, możemy pomyśleć o tym, żeby było także efektowne. Współcześni przedsiębiorcy mają ułatwione zadanie, gdy w dobrze wyposażonych salonach znajdują się meble ergonomiczne, solidnie wykonane, a także efektowne. Szeroki ich wybór sprawia, że bez trudu umeblujemy biuro nowoczesne, a także klasyczne. W razie wątpliwości możemy liczyć na fachową poradę sprzedawców (w przeciwieństwie do pracowników supermarketów, osoby zatrudnione w salonach mebli biurowych w Katowicach są doskonale przeszkolone).

Redakcja lekkikoszyk.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie finanse, biznes, ciekawostki oraz praktyczne porady łączą się, by dostarczyć Ci niezbędnej wiedzy i inspiracji do osiągnięcia sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza dotycząca finansów, strategii biznesowych oraz ciekawostek ekonomicznych łączy się z artykułami o codziennych wyzwaniach prowadzenia własnej działalności.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Na czym polega ochrona osób i mienia?
Niszczenie dokumentów a przepisy
Wynajem kopiarki

Jesteś zainteresowany reklamą?

Wynajem kopiarki