Strona główna
Ciekawostki
Tutaj jesteś

Jak się zareklamować?

19 października 2019

Gdy otwieramy własną działalność musimy załatwić wiele spraw. Pierwszy etap to pomysł na biznes. Jeśli mamy dobry pomysł, to w krótkim czasie stworzymy naszą pierwszą firmę. Działanie firmy uzależnione jest od klientów. Dotyczy to sklepów, restauracji, hoteli, jak i również sprzedaży własnych produktów w internecie. Reklama to podstawa, żeby ściągnąć do nas klientów.

Sposoby na reklamę

W zależności od naszej grupy docelowej jest wiele sposobów na reklamę. Zacznijmy od tych najpopularniejszych. Młodzi ludzie coraz więcej czasu spędzają na przeglądaniu portali społecznościowych. Dlatego wiele firm wykorzystuje ten fakt do reklamowania tam swoich produktów. Tak samo my możemy zrobić z naszą firmą. Pierwsza rzeczą, która powinniśmy zrobić jest założenie strony internetowej dla naszego biznesu. Jeśli sprzedajemy własne produkty w sklepie stacjonarnym, to dobrą opcją będzie założenie sklepu internetowego. Dzięki temu będziemy mieli więcej klientów.

Gdy mamy założoną stronę internetową, to przechodzimy do kolejnego kroku. A jest nim reklama w mediach społecznościowych. Powinniśmy pokazać naszą firmę, towary i usługi na różnych portalach. Dodatkowo możemy nawiązać współpracę z influencerami. Są to osoby działające w mediach społecznościowych, które zgromadziły wokół siebie wielu fanów. Nawiązując współpracę z taką osobą możemy dotrzeć do wielu osób. Szczególnie młodzi ludzie częściej wybierają produkty polecane przez influencera, niż rzeczy reklamowane w telewizji. Jeśli po współpracy znanej osobie spodobają się nasze produkty, to możemy liczyć na darmową reklamę w przyszłości.

Sposób na klientów

Reklama w internecie to nie jedyny sposób na znalezienie klientów. Są jeszcze starsze sposoby, które wciąż są wykorzystywane. Nie wszyscy korzystają z internetu, aby szukać produktów dla siebie. Niektórzy wolą tradycyjne metody, takie jak reklama w gazecie lokalnej, bądź ulotki reklamowe. Reklama w gazecie jest skierowana szczególnie do osób starczych, które nie korzystają z internetu. Jeśli zareklamujemy swoją działalność w ten sposób, to zyskamy klientów ze starszej grupy wiekowej. Kolejną rzeczą mogą być ulotki reklamowe promujące naszą firmę. Jeśli prowadzimy np. restaurację, to możemy zatrudnić osobę do roznoszenia ulotek w okolicy. Dodatkowo z taką ulotka możemy dać 10-20 procent rabatu. Ludzie dowiedzą się o naszym lokalu, a w przyszłości na pewno skorzystają z rabatu.

Ostania rzecz, która pomoże nam w reklamie naszej firmy, to reklama na bilbordzie. Najlepiej jeśli będzie ona niedaleko firmy. Powinna zawierać adres, żeby ludzie mogli w łatwy sposób do nas trafić.

Redakcja lekkikoszyk.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie finanse, biznes, ciekawostki oraz praktyczne porady łączą się, by dostarczyć Ci niezbędnej wiedzy i inspiracji do osiągnięcia sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza dotycząca finansów, strategii biznesowych oraz ciekawostek ekonomicznych łączy się z artykułami o codziennych wyzwaniach prowadzenia własnej działalności.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak znaleźć pracownika?

29 października 2019

Finanse dziecka

22 października 2019

Jak się zareklamować?

19 października 2019

Jesteś zainteresowany reklamą?