lekkikoszyk.pl

Blog ecommerce

Biznes Ciekawostki

Gdzie szukać pracowników?

Wiele firm posiada obecnie problem z pozyskaniem pracowników, ponieważ jak pokazują liczne statystyki, bezrobocie w Polsce jest bardzo niskie i w większości regionów w Polsce utrzymuje się na poziomie kilku procent. Mimo wszystko gospodarka jednak rośnie i powstaje coraz większa liczba firm zarówno tych liczących kilka osób, jak i dużych przedsiębiorstw zatrudniających setki pracowników.

Może sprawiać trudności

Pozyskanie zarówno kadry zarządzającej, jak i pracowników fizycznych jest dzisiaj bardzo trudne i wymaga sporego zaangażowania. Często pojawia się pytanie, gdzie szukać pracowników, aby pozyskać kandydatów spełniających oczekiwania, którzy będą chcieli związać się z firmą na dłużej. Największa liczba osób poszukuje pracy za pośrednictwem stron internetowych oraz znanych portali ogłoszeniowych. Trzeba jednak przyznać, że podobnych ogłoszeń jest cała masa, trzeba w takim razie pomyśleć o wyróżnieni się na tle innych przedsiębiorców. Oferta pracy powinna zostać bardzo dokładnie opisana i przedstawiona w ciekawy sposób, aby wzbudziła zainteresowanie i przyciągnęła wzrok. W momencie, kiedy chcemy dotrzeć do młodych ludzi warto pomyśleć o promowaniu marki oraz firmy na portalach społecznościowych. Właśnie tutaj funkcjonują grupy poświęcone ofertom pracy w okolicy, warto do takiej dołączyć, aby móc zainteresować potencjalnych kandydatów wakatami.

Własna strona

Warto utworzyć także swoją firmową stronę, aby przestawić profil swojej działalności. Nieco trudniejsze jest pozyskiwanie specjalistów i osób o specyficznych kwalifikacjach. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem wydaje się być oszukiwanie bezpośrednie. Ludzie na wyższych stanowiskach nie śledzą bowiem na bieżąco ofert pracy i nie poszukują jej aktywnie. Można jednak często zajrzeć na stworzone przez nich profile zawodowe i nawiązać kontakt. Bardzo ważne jest w takich momentach pierwsze wrażenie, dlatego kandydata należy odpowiednio zaciekawić swoją ofertą. Bardzo duża liczba firm decyduje się na pomoc profesjonalistów. Można zatrudnić osobę odpowiedzialną za rekrutację bądź też skorzystać z firm rekrutacyjnych. Takie rozwiązania sprawdzają się przy okazji poszukiwania pracowników na różnym szczeblu. Można bowiem wysłać do agencji profil stanowiska, aby osoby posiadające odpowiednie umiejętności i narzędzia pracy zabrały się za poszukiwanie osób z odpowiednimi kwalifikacjami. Warto pomyśleć także o zamieszaniu ofert w miejscach bardziej dostępnych dla osób, które na co dzień nie są obyte z komputerem. Mowa tutaj o gazetach, słupach ogłoszeniowych oraz bilbordach.