lekkikoszyk.pl

Blog ecommerce

Finanse

Czy warto brać kredyt hipoteczny w 2022 roku?

Jeśli planuje się poważną inwestycję w postaci zakupu nieruchomości, można nieraz mieć trudność z realizacją takiego projektu. Pod względem finansowym jest to często plan ponad możliwości przeciętnego zatrudnionego, który nie mógłby wyłożyć kwoty grubo przekraczającej nieraz 100 tys. złotych. Z pomocą przychodzi wówczas kredyt hipoteczny, ale czy w 2022 roku warto decydować się na takie finansowanie?

Kredyt hipoteczny 2022 – czy się opłaca?

Każdy, kto śledzi zapowiedzi rządu, może zacierać ręce na myśl o wzięciu kredytu hipotecznego w roku 2022. Mają się bowiem znacznie obniżyć raty i prawdopodobnie także stopy procentowe oraz ogólnie tabla prowizji i opłat powinna być bardziej dogodna dla kredytobiorców. Jednak, czy warto brać kredyt hipoteczny 2022? Wciąż bowiem nie wiadomo, kiedy taki plan uda się wcielić w życie i czy będą nim objęte wszystkie kredyty, czy też na przykład tylko te wzięte w obcej walucie. Jest to, zatem, jakby nie patrzeć, sytuacja dość delikatna, a rozwiązania płynące odgórnie, mają nieraz tendencję do częstych zmian.

Kredyt hipoteczny 2022 – dlaczego warto poczekać?

Wszystkie te projekty rządu związane z tym, by sprawić, aby kredyty nie były tak dużym obciążeniem dla budżetu biorą się z ogólnie dość trudnej sytuacji gospodarczej. Trzeba zwrócić uwagę na rosnące ceny nieruchomości, na wzrost inflacji, a więc na to, że każdy mierzy się dzisiaj z wysokimi cenami i opłatami. Zdecydowanie nie jest to najlepszy moment na to, by wziąć kredyt hipoteczny – finansowanie, które spłaca się zwykle przez długie, długie lata. Bardzo szybko bowiem mogą pojawić się pierwsze poważne przeszkody w terminowym opłacaniu rat, a przecież jest to kredyt wyjątkowo ryzykowny dla kredytobiorcy. Trzeba cały czas pamiętać o tym, że bank z łatwością udziela kredytu hipotecznego, ponieważ najczęściej zabezpieczeniem jest nieruchomość, na jaką otrzymuje się finansowanie. Gdyby więc się okazało, że ktoś niefortunnie weźmie kredyt hipoteczny na niekorzystnych dla siebie warunkach, a do tego nie skorzysta z ubezpieczenia, może zostać z zadłużeniem i brakiem dachu nad głową. Warto więc dokładnie przeanalizować swoją sytuację, a także różne scenariusze, które mogą mieć miejsce. Wtedy uda się prawdopodobnie odpowiednio przygotować się na taką ewentualność i poradzić sobie w trudnej sytuacji. Dowiedz się więcej na: kasa-na-pit.pl

Jak bezpiecznie wziąć kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny jest najbardziej ryzykownym rodzajem finansowania, dlatego zawsze warto o tym pamiętać. Niezależnie od tego, czy planuje się go wziąć ten kredyt pod zastaw w tej chwili, czy w przyszłości. Chcąc wziąć kredyt hipoteczny na korzystnych dla siebie warunkach, najlepiej zgłosić się do doradcy finansowego. Niektórzy mogą pomyśleć, że to dodatkowy, niepotrzebny wydatek, bo kredyt i tak się dostanie. Jednak taka osoba ma dostęp do wszystkich ofert, a także korzysta z zaawansowanych narzędzi, dzięki którym można przeprowadzić symulację. Pozwala to spojrzeć na kredyt hipoteczny z perspektywy czasu, jak będzie się go spłacać i czy warto składać wniosek o to finansowanie właśnie teraz. Taka osoba może nie tylko wskazać najatrakcyjniejsze oferty kredytów hipotecznych, ale również doradzi co zrobić, by kredyt uzyskać na preferowanych przez siebie warunkach. Przykładowo może wskazać, jak uzyskać wkład własny, który pozwoli wynegocjować lepsze dla siebie inne rozwiązania, które będą wskazane przy spłacie zadłużenia na przestrzeni powiedzmy 15 lat. Biorąc kredyt hipoteczny z pomocą doradcy, znacznie szybciej uda się też go uzyskać. To także może mieć znaczenie, zwłaszcza jeśli atrakcyjna oferta nieruchomości, na którą chce się wziąć kredyt, jest dostępna do momentu, aż ktoś nie dokona wpłaty.