lekkikoszyk.pl

Blog ecommerce

kredytów konsolidacyjnych zadłużenia
Finanse

Powody, dla których ludzie są odrzucani dla kredytów konsolidacyjnych zadłużenia

Kiedy ludzie zaczynają doświadczać trudności finansowe, często patrzą na pożyczki konsolidacji zadłużenia jako sposób na rozwiązanie swoich problemów z zadłużeniem. Robią to w dążeniu do obniżenia ich oprocentowania i połączyć wszystkie swoje płatności w jeden zarządzany płatności miesięcznych. Dla niektórych ludzi, to jest dobry pomysł. Jednak uzyskanie pożyczki konsolidacji zadłużenia nie jest tak łatwe, jak wielu ludzi myśli.

Brak zabezpieczenia dla kredytu konsolidacji zadłużenia

Instytucje finansowe często proszą o zabezpieczenie lub zabezpieczenie przy ubieganiu się o kredyt konsolidacyjny zadłużenia, zwłaszcza gdy ktoś ma problemy z zarządzaniem wszystkich swoich płatności. Chcą zapewnić, że bez względu na wszystko, będą one uzyskać pieniądze z powrotem, że pożyczyli.

Co więc zrobić, jeśli nie masz nic do zaoferowania jako zabezpieczenie? Wiele osób ucieka się do użycia karty kredytowej, aby spłacić inne długi z 20% odsetkami. Inni ubiegają się o niezabezpieczoną pożyczkę z firmy finansowej z oprocentowaniem 30% lub wyższym. Ale jeśli starasz się zmniejszyć zadłużenie, istnieje prawdopodobieństwo, że te drogi nie doprowadzą cię do przodu bardzo szybko, ponieważ duża część płatności długu pójdzie prosto na odsetki, a prawie żadna na zasadę.

Niewystarczający dochód, by zakwalifikować się do pożyczki zadłużenia

Zazwyczaj spłata pożyczki zadłużenia kosztuje więcej każdego miesiąca niż płacenie tylko minimalne płatności na kartach kredytowych. Do czasu, gdy ktoś zdaje sobie sprawę, że mogą korzystać z kredytu konsolidacyjnego, może być w stanie zrobić tylko minimalne płatności na swoich kartach kredytowych i ani grosza więcej.

Minimalne płatności kart kredytowych są tak niskie, że spłata salda karty kredytowej może trwać nawet kilkadziesiąt lat, i to tylko wtedy, gdy przestaniemy używać karty w trakcie dokonywania płatności. Kredyty konsolidacyjne nie mogą być spłacane przez długi okres czasu, chyba że są zabezpieczone Twoim domem (będzie to tzw. druga hipoteka). Kredyty konsolidacyjne są zazwyczaj amortyzowane przez okres od 3 do 5 lat, zaznacza https://habza.com.pl/. Oznacza to, że płatności muszą być na tyle wysokie, aby spłacić kredyt w ciągu 3 do 5 lat.

Powszechne powody, dla których warto skonsolidować swoje zadłużenie

Jak czytamy na https://habza.com.pl/, istnieje wiele powodów, dlaczego ludzie rozważają konsolidacji zadłużenia:

  • Wydatki na życie poszły w górę i nie można już zrobić miesięczne płatności na wszystkich długów.
  • Płatności na wysokie oprocentowanie karty kredytowej długów są jedzenia w swoim budżecie. Chcesz spłacić te karty kredytowe, ale być może zostałeś odrzucony na kredyt bankowy.
  • Utrzymywałeś się na powierzchni i spłacałeś długi korzystając z linii kredytowej lub kredytu w rachunku bieżącym.
  • Nie jesteś w stanie refinansować kredytu hipotecznego w celu konsolidacji długów, jak to miało miejsce w przeszłości.
  • Masz tak wiele długów, że trudno jest je wszystkie śledzić, co powoduje, że spóźniasz się z płatnościami lub spłacasz je częściowo.
  • Nagromadzenie pożyczek na dzień wypłaty z powodu problemów z zadłużeniem, wyzwań finansowych, takich jak utrata lub zmniejszenie dochodów, lub nieosiągalne płatności za kredyt samochodowy.

Materiał partnera