Strona główna
Ciekawostki
Tutaj jesteś

Jak znaleźć pracownika?

29 października 2019

Rynek w Polsce zmienia się bardzo dynamicznie. Obecnie mamy do czynienia tak naprawdę z rynkiem pracownika, czyli sytuacją, kiedy więcej mamy ofert pracy niż osób zainteresowanych jej podjęciem. Trwa tak naprawdę walka o każdego kandydata i coraz częściej dochodzi do obniżania wymagać wobec aplikujących.

Duże zapotrzebowanie

W Polsce mamy bardzo dużą liczbę zakładów produkcyjnych, co przekłada się na bardzo duże zapotrzebowanie na pracowników produkcyjnych, magazynierów i pracowników obsługi. Tak naprawdę podstawowe wymagania wobec takich osób to motywacja do podjęcia pracy, dyspozycyjność, zaangażowanie uczciwość i dokładne wykonywanie powierzonych zadań. Coraz większa liczba firm daje bowiem możliwość przeszkolenia, dzięki czemu zatrudnienie mogą otrzymać osoby zaraz po szkole bądź też pracujące dotychczas w zupełnie innej branży. Pytanie jak znaleźć pracownika, który będzie zaangażowany i sumienny zadaje sobie bardzo duża liczba przedsiębiorców. Oczywiście w pierwszej kolejności na myśl przychodzi zamieszczenie ogłoszeń w internecie, jednak i one przynoszą coraz mniejszy efekt. Trzeba bowiem wykazać się pomysłowością i kreatywnością, aby wybić się poza konkurencję. Pracodawcy powinni także pomyśleć o zaprezentowaniu jak największej liczby atutów swojej oferty. Tak naprawdę informacja o atrakcyjnej stawce i premiach pojawia się obecnie w niemal każdej ofercie pracy, nie jest zatem żadnym czynnikiem, który zachęcałby do aplikowania. Coraz większa liczba firm stawia obecnie na benefity pozapłacowe, wśród których znajduje się przede wszystkim karta sportowa, prywatna opieka medyczna czy grupowe ubezpieczenie na życie.

Dodatkowe benefity

Zachęcić do korzystania z oferty może także taka możliwość skorzystania z wczasów pod gruszą, trzynastej pensji, premii świątecznych czy paczek dla dzieci. Bardzo duże znaczenie mają także godziny pracy. Zakłady produkcyjne mają najczęściej system pracy trzyzmianowy bądź brygadowy, na który nie każdy może sobie pozwolić. Firmy, które chcą pozyskać do pracy kobiety powinny w miarę możliwości pomyśleć o przygotowaniu stanowisk pracy w godzinach, które nie będą kolidowały chociażby z opieką nad dzieckiem. Ludzie poza tym, że chcą dobrze zarobić, myślą także o atmosferze panującej w miejscu pracy. Bardzo często podkreślają, że wolą zarobić nieco mniej, a czuć się w pracy komfortowo. Firma, która chce pozyskiwać i utrzymywać pracowników, a także promować dobry wizerunek powinna pomyśleć o integrowaniu zespołu. Pozyskanie pracownika może także ułatwić dawanie możliwość odbywania szkoleń i podnoszenia kwalifikacji.

Redakcja lekkikoszyk.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie finanse, biznes, ciekawostki oraz praktyczne porady łączą się, by dostarczyć Ci niezbędnej wiedzy i inspiracji do osiągnięcia sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza dotycząca finansów, strategii biznesowych oraz ciekawostek ekonomicznych łączy się z artykułami o codziennych wyzwaniach prowadzenia własnej działalności.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak znaleźć pracownika?

29 października 2019

Finanse dziecka

22 października 2019

Jak się zareklamować?

19 października 2019

Jesteś zainteresowany reklamą?